Jelenlegi hely

Labdarúgás: Kétgólos hátrányból mentettek pontot a hazaiak

Szerdán, az NBIII Közép csoportjának 34. játéknapján Hódmezővásárhelyre látogattunk. Aktuális ellenfelünknek volt miért visszavágnunk, ugyanis az otthoni odavágón szoros mérkőzésen, hajrában szerzett két vendég-találat következtében engedtük ki a kezünkből az egy pontot, most azonban nem csupán a pontszerzésre, hanem a bennmaradás életben tartására is törekedtünk.

Pazarul kezdtük a meccset, minden úgy alakult, ahogyan azt elterveztük. Már a harmadik percben megszereztük a vezetést Tóth István fejesgólja révén, majd a 32. minutumban Lettner is fejjel tudta bevenni a hazaiak kapuját, így bő fél óra elteltével már 0:2-t mutatott az eredményjelző. E két találatra reagálva a ‘vásárhelyiek trénere kettős cserét hajtott végre, ami szemmel láthatóan javított a sárga-kékek játékán. A cseréken túl a taktikai formációjuk is megváltozott, melynek köszönhetően számos helyzetet is ki tudtak dolgozni, a szünetig azonban nem rezzent meg a hálónk.

A második félidőben viszont már “nem úsztuk meg”; nem sikerült az ellenfél változtatására reagálnunk, így előbb a 61. percben Tapiska Géza szépített, majd az utolsó negyedórához érve egykori játékosunk, Molnár Bence egalizált. 2:2, a szezonban kilencedjére mattolt minket korábban minket erősítő labdarúgó.

A találkozó háromesélyessé válása a hazaiaknak kedvezett, a lélektani fölény az ő oldalukra billent és folyamatos nyomás alatt tartottak minket, míg mi aligha tudtunk a védekező zónánktól kijjebb merészkedni. Újabb gól azonban már nem született, így remivel végződött a két csapat hétközi ütközete.

A három pont elszalasztása által a bizonyossá vált, hogy együttesünk matematikailag már nem tudja kivívni magának a bennmaradást. Noha a 16. helyezett Vác sem tudta gyarapítani pontjainak számát, négy meccs alatt maximálisan 12 pontot lehetséges szerezni, üldözöttünk viszont 13 egységnyire helyezkedik el tőlünk.

A hátralévő fordulókban azon kell dolgozni, hogy a 17. helyet el tudjuk csípni, így akár a következő szezonban lehetséges visszalépések és létszámfeltöltés következtében, kedvező körülmények között akár fel is kérhetnek minket a 2022/‘23-as kiírásra. Volt ilyenre már nemegyszer példa (a ‘vásárhelyiek éppen így tartották meg harmadosztályú tagságukat), így minden eshetőségbe bele kell kapaszkodnunk, amennyiben lehetséges. Noha ennek esélye egyelőre csekélynek tűnik, az idény befejeztével talán okosabbak leszünk…

Hódmezővásárhelyi FC - Rákosmente FC 2:2

Gsz.: Tóth I., Lettner