Jelenlegi hely

Labdarúgás: Több volt benne...

Szombaton a BLSZ 1. harmadik fordulójáhozvérjeztübk, ahol a SZAC, illetve a Vízművek elleni csatát a Szabadkikötő elleni derbi követte. A “Tintahalakkal” legutóbb még a járvány előtt találkoztunk, akkor egy szögletből becsavart góllal tudtunk ellenük nyerni. Azóta mindkét együttes kerete gyökeresen megváltozott, és a célok is változtak. Mindkét gárda szezonbeli első győzelmére készült, így itt is-ott is nagy várakozás előzte meg a meccset.

Az eddigiekhez képest sokkal támadóbb habitusban léptünk pályára, bízva abban, hogy az offenzív játék és a rámenősség eredményhez vezethet. Sikerült is helyzeteket kidolgoznunk, ám a támadó harmadban rendre elfogyott a tudomány, így nem igazán sikerült érdemben feltörnünk a hazaiak védelmét. Mindemellett a mi kapunk sem forgott veszélyben a félidő során, így gól nélkül zárták az első félidőt a felek.

A fordulás után sem változtattunk felfogásunkon, lévén az előzetesen eltervezett taktikai utasítások ülni látszottak, csak éppen a gól hiányzott a gépezetből. Nem úgy a túloldalon: Jakab Csaba két alkalommal is kihasználta hátul való megingásunkat, így az addig lényegi kísérletezés nélkül játszó Szabadkikötő tudott kétgólos előnyhöz jutni. Mind a két találat voltaképpen ajándékként hullott vendéglátóink ölébe, egyéni hibák előzték meg a két mattolást.

Az addigi meggyőző dominanciát kapkodás váltotta fel — a játékosok mentségére szóljon, hogy ők mindent megtettek és nem adták fel a hátralévő idő szűkössége ellenére sem. Össze is jött a szépítés, Kelemen Adrián stukkolta sarokrúgás után a labdát a hálóba.

Az imént említett gólunk viszont csak a 91. minutumban született, így már nem volt elég időnk az egalizálásra. 2:1 arányban a Tintahalak zsebelték be a három pontot.

Különösen bosszantó a mostani fiaskó, ugyanis sokáig kézben tartottuk a meccset, és játékban is sikerült a mérkőzés jelentős részében ellenfelünk fölé kerekedni, a támadásaink ellenben vérszegényeknek bizonyultak. Ez van, folytatás jövő hétvégén, ahol a bajnokaspiráns REAC ellen kell a legjavunkat nyújtanunk.

Szabadkikötő - Rákosmente FC 2:1
Gsz.: Kelemen